Bionika Хенди гел за дезинфекција

(0 оценки и коментари)

99 ден199 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Гел за дезинфекција на раце на база на алкохол 60%, кое содржи глицерол, добро позната супстанција за нега на сува кожа.

Шифра: Недостапно
Availability: instock
Бренд:Bionika
Сподели:

СОСТАВ

Ethyl alcohol, aqua (purified water), glycerol, carbomer, triethanolamine

НАЧИН НА УПОТРЕБА

Ставете мала количина од гелот на вашата дланка. Истријте ги дланките една со друга, потоа целата површина на рацете и прстите додека не се исушат. Не се промивајте. Деца да го користат гелот под надзор на возрасен.

ЧУВАЊЕ

Да се чува на температура до 25° C во оригиналната амбалажа, подалеку од топлина, искри, отворен оган и жешки површини. Да се чува на места недостапни за деца.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ПРИ УПОТРЕБА

Само за надворешна употреба. Да се внимава да не дојде во контакт со очите. Доколку тоа се случи, внимателно да се испира со чиста вода. Да не се нанесува на оштетена и иритирана кожа.

ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

без парфем и парабени

ПАКУВАЊЕ

100ml и 500 ml

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Bionika Хенди гел за дезинфекција”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.