PhD Smart Cake Протеински колач 60g

(0 оценки и коментари)

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Smart Cake™ е вкусна високопротеинска ужина со ниско ниво на шеќер. Секој бар има мека воздушеста и кремаста средина и вкусен чоколаден прелив за одлична текстура со секој гриз. Совршена ужина за задоволување на желбата за благо, истовремено одржувајќи добри макронивоа.

Шифра: Недостапно
Availability: outofstock
Бренд:PhD
Сподели:

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

ОПИС
Зошто Smart Cake™?

15g протеин / најмногу 1,6g шеќер / 23g јаглехидрати
Најмногу 225 калории во една тортичка
Практична ужинка со фантастичен вкус
Пакување: 60g

Што е Smart Cake™?

Smart Cake™ е вкусна ужина прелеана со чоколадо, со висока содржина на протеин и ниска содржина на шеќер, со слатка мека средина.

Smart Cake™ со својата сочна воздушеста текстура и слаткото меко јадро, покриени со слој од свиленкасто чоколадо, воопшто не се разликува од луксузните десерти. Совршено за оние што сакаат да си ги задоволат потребите за благо истовремено одржувајќи го внесот на макронутриенти. Со 15g квалитетен протеин и само 1,2g шеќер во една порција, Smart Cake од PhD е вистинско уживање со одлични макро вредности.

Придобивки од Smart Cake™

Покрај неодоливиот вкус и текстура, Smart Cake е многу практична, со совршена форма да ја собере во џеб од јакна, торба за вежбање, чанта или во шкафче во кујна, како високопротеинска ужина со ниска содржина на шеќер за уживање било каде и било кога.

За кого е Smart Cake™?

Smart Cake™ е совршена во било кое време од денот, може да биде ужина пред или по вежбање, или заедно со топол пијалок попладне за обновување на енергијата со нешто слатко.

Употреба

Ужина во било кое време, како дел од балансирана исхрана.

Предупредување: прекумерна употреба може да создаде лаксативни ефекти.

 

Нутритивни информации

Вегетаријанско
Без ГМО
За вкус Carrot Cake:

Типични вредности На 100g На 60g
Енергетска вредност 1561kJ/373kcal 937kJ/224kcal
Масти 16g 10g
-од кои заситени 8g 5g
Јаглехидрати 39g 23g
-од кои шеќери 2,6g 1,6g
Влакна 7g 4,2g
Протеин 25g 15g
Сол 0,70g 0,42g

За вкус Jaffa Cake:

Типични вредности На 100g На 60g
Енергетска вредност 1569kJ/375kcal 941kJ/225kcal
Масти 16g 10g
-од кои заситени 8g 5g
Јаглехидрати 39g 23g
-од кои шеќери 2,0g 1,2g
Влакна 7g 4g
Протеин 25g 15g
Сол 0,70g 0,42g

Состав

Вкус: Carrot Cake (торта од морков)

Млечен протеин, полнење со вкус на крем сирење (15%) [засладувач (малтитол), акација гума, растителен глицерин, млеко во прав, маслиново масло, арома], растителен глицерин, прелив со вкус на бело чоколадо (10%) [засладувачи (изомалт, сукралоза), одржливо палмино масло, сурутка во прав (млеко), збогатено брашно од пченица, емулгатор (соја лецитин), природна арома], засладувач (малтитол), маслиново масло, овесно брашно, протеин од грашок, цело јајце, инулин, акација гума, кокосово масло, сушен морков (1,5%), средства за нараснување (калиум битартарат, натриум бикарбонат), мешани зачини, арома

Вкус: Jaffa Cake (јафа торта)

Млечен протеин, карамела со вкус на портокал (15%) [засладувач (малтитол), акација гума, растителен глицерин, кокосово масло, млеко во прав, маслиново масло, арома, природни бои (екстракт од куркума, бета каротен)], растителен глицерин, засладувач (малитол), прелив со вкус на чоколадо (10%) [засладувачи (изомалт, сукралоза), одржливо палмино масло, какао во прав, емулгатор (соја лецитин, полиглицерол полириконолеат)], маслиново масло, овесно брашно, протеин од грашок, цело јајце, акација гума, инулин, кокосово масло, средства за нараснување (калиум битартарат, натриум бикарбонат), арома.

Информации за алергени: За алергени, вклучувајќи житарки што содржат глутен, видете ги задебелените состојки. Може да содржи и јаткасти плодови и кикиритки.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “PhD Smart Cake Протеински колач 60g”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.