PhD Diet Whey Keto Протеин во прав за кетогена исхрана 600g

(0 оценки и коментари)

1,649 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Diet Whey Keto е протеин во прав со висока содржина на масти, умерена содржина на протеин, ниска содржина на шеќер, со додадени состојки за согорување на мастите за поддршка на сите кои се на кето исхрана и сакаат да ја одржат мускулната маса и витата фигура.

Availability: outofstock
Бренд:PhD
Сподели:

Нема на залиха

Зошто Diet Whey Keto?

Одличен за тие што следат кетогена исхрана
Содржи триглицериди со среден ланец (MCTs), ленено семе, Л-карнитин, екстракт од зелен чај и КЛК (CLA)
Таргетира губење на масти и одржување на вита фигура
Пакување: 600g

Што е Diet Whey Keto?

Diet Whey Keto е кето верзија од водечкиот протеин на пазарот од PhD, Diet Whey, но има целосна ефективност, одличен вкус и е лесен за мешање. Diet Whey Keto е шејк со умерен протеин (20g во двојна дозерка), високомасен и со екстремно мала количина на шеќер, и тагретира губење на мастите и одржување на вита фигура додека сте на кето исхрана.

Придобивки од Diet Whey Keto

Висока содржина на масти, умерена содржина на протеин, ниска содржина на шеќер со додадени состојки за согорување на мастите за поддршка на сите кои се на кето исхрана и сакаат да ја одржат мускулната маса и витата фигура.

За кого е Diet Whey Keto?

Diet Whey Keto е најсоодветен за мажи и жени кои целат кон одржување или градење чиста мускулна маса со поголем акцент на одржување на ниски масти и нивен избор е кето исхраната. Умерениот внес на протеин е погоден за оние што сакаат да го одржат мускулното ткиво и да постигнат вита фигура додека се на кето исхрана.

Употреба

Diet Whey Keto може да се користи во било кое време и е дизајниран да се вклопи во вашите лични макро нивоа според кето исхраната. Исто така помага да се совлада гладот бидејќи нуди чувство на ситост помеѓу оброците што е совршено за оние кои сакаат да ги намалат мастите и да одржат повита фигура.

Да се конзумира во рок од 60 дена по отворањето.

Нутритивни вредности

Без ГМО
Без палмино масло
Вегетаријанско
За вкус Belgian Chocolate

Типични вредности Во 100g Во двојна дозерка (50g)
Енергетска вредност 1872kJ/449kcal 936kJ/225kcal
Масти 26g 13g
од кои заситени 0,4g 0,2g
Јаглехидрати 10g 5g
од кои шеќери 1,0g 0,5g
Влакна 0,8g 4,0g
Протеини 40g 20g
Сол 0,35g 0,18g
Витамини и минерали:
Витамин А 474µg 237µg
Витамин Д 3,0µg 1µg
Витамин Е 7,1mg α-TE 4mg α-TE
Витамин Ц 47,7mg 24mg
Тијамин 0,7mg 0,4mg
Рибофлавин 0,8mg 0,4mg
Нијацин 9,5mg 5mg
Витамин Б6 0,8mg 0,4mg
Витамин Б12 1,5µg 1µg
Биотин 29,6µg 15µg
Пантотенска киселина 3,6mg 2mg
Магнезиум 172,8mg 86mg
Железо 6,3mg 3mg
Цинк 4,0mg 2mg
Бакар 0,6mg 0,2mg
Манган 1,2mg 1mg
Селен 32,6µg 16µg
Јод 88,9µg 44µg
Исто така содржи:
BCAAs* 8702mg 4351mg
Л-карнитин 1000mg 500mg
Конјугирана линоленска киселина (CLA) 1600mg 800mg
*BCAAs – аминокиселини со разгранет ланец

За вкус Salted Caramel

Типични вредности Во 100g Во двојна дозерка (50g)
Енергетска вредност 1861kJ/446kcal 931kJ/223kcal
Масти 25g 12g
-од кои заситени 0,8g 0,4g
Јаглехидрати 12g 6,0g
-од кои шеќери 1,0g 0,5g
Влакна 7,0g 3,5g
Протеини 40g 20g
Сол 1,75g 0,9g
Витамини и минерали:
Витамин А 474µg 237µg
Витамин Д 3,0µg 1µg
Витамин Е 7,1mg α-TE 4mg α-TE
Витамин Ц 47,7mg 24mg
Тијамин 0,7mg 0,4mg
Рибофлавин 0,8mg 0,4mg
Нијацин 9,5mg 5mg
Витамин Б6 0,8mg 0,4mg
Витамин Б12 1,5µg 1µg
Биотин 29,6µg 15µg
Пантотенска киселина 3,6mg 2mg
Магнезиум 172,8mg 86mg
Железо 6,3mg 3mg
Цинк 4,0mg 2mg
Бакар 0,6mg 0,2mg
Манган 1,2mg 1mg
Селен 32,6µg 16µg
Јод 88,9µg 44µg
Исто така содржи:
BCAAs* 8702mg 4351mg
Л-карнитин 1000mg 500mg
Конјугирана линоленска киселина (CLA) 1600mg 800mg
*BCAAs – аминокиселини со разгранет ланец

Состав

Вкус Salted Caramel (солена карамела)

Протеинска мешавина на PhD {изолат од протеин од соја, концентрат од протеин од сурутка (млеко), протеин од белка од јајце}, триглицериди со среден ланец, кокосово брашно, арома, комплес на витамини и минерали (калиум цитрат, калиум дихидроген фосфат, магнезиум оксид, витамин Ц, цинк глуконат, железо пирофосфат, витамин Е ацетат, калиум јодид, витамин Б3, натриум селенит, витамин А ацетат, витамин Б5, бакар глуконат, манган сулфат монохидрат, Д-биотин, витамин Б12, витамин Д2, витамин Б6, витамин Б1, витамин Б2, фолна киселина, натриум хлорид), конјугирана линоленска киселина, Л-карнитин, стабилизатори (гуарова гума, ксантан гума), екстракт од зелен чај, засладувач (сукралоза).

Информации за алергени: За алергени видете ги задебелените состојки.

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “PhD Diet Whey Keto Протеин во прав за кетогена исхрана 600g”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.