HYPER PROTIN 9+
HYPER PROTIN 9+ 1

HYPER PROTEIN 9+, 500 g

(0 оценки и коментари)

3,750 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

HYPER PROTEIN 9+, веганска протеинска суперхрана од 100% органско потекло.

Функција на производот:

Обезбедува комплетен протеински состав, присуство на сите 21 есенцијални и неесенцијални
аминокиселни, допринесува за раст и одржување на мускулната маса, помага во закрепнување на
мускулите и одржување на здрави коски, допринесува за подобрување на физичките
перформанси и издржливоста при интензивни вежби и спортска активност, ја зајакнува
кардиореспираторната кондиција, ги поддржува имунолошкиот, ендокриниот и нервниот систем,
допринесува во намалување на акумулација на масти во телото, доринесува за зголемено искористување на енергијата, помага во регулирање на метаболизмот и контрола на чувството на глад, ја подобрува концентрацијата и помнењето и го помага организмот во адаптација на состојби на физички и ментален стрес.

За кого е наменет:
Млади и возрасни луѓе, професионални спортисти, рекреативци, луѓе со активен животен стил,
неактивни луѓе и постари лица кои сакаат да го подобрат физичкото, ментално и когнитивно
здравје, вегани, вегетaријанци и сите оние кои се грижат за своето здравје и сакаат да се
чувствуваат подобро.

Состав:
Составен е од 8 внимателно одбрани протеини од растително потекло ( тиква, лен, чиа,
сончоглед, пченична трева, моринга, грашок и ориз ), 4 енергични адаптогени билки ( сибирски
женшен, шисандра, родиола, ашваганда ), 3 медицински печурки ( реиши, чага, кордицепс ), МЦТс
– триглицериди на заситени масни киселини со среден ланец од кокосово масло, авокадо и
баобаб.
Производот е богат со протеини, витамини, минерали, фитонутриени, антиоксиданти и
претставува природен извор на енергија.

Производот не содржи гмо, додатен шеќер, засладувачи, глутен, соја и адитиви.

Со својот состав од исклучиво растително потекло, производот е подобен за вегани и вегетаријанци, како и
индивидуи со нетолеранција кон лактоза и глутен.

Начин на употреба:
Производот се користи како додаток во исхрана растворен во напиток ( вода, чај, млеко, смути,
сок од овошје, или зеленчук ), или како додаток во каши, супи, пецива, торти и колачи.
Препорачана дневна доза 1-3 мерици. Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Количина 500г – 50 мерици

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “HYPER PROTEIN 9+, 500 g”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.