SFD Nutrition Fat Burner

(0 оценки и коментари)

800 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Додаток во исхрана на база на растителни екстракти наменет за активни луѓе кои практикуваат разни спортови

Availability: instock
Категорија:
Ознака:
Бренд:SFD Nutrition
Сподели:

Формулата на производот се заснова на синергетски активни, природни растителни екстракти кои ефикасно го намалуваат апетитот и го намалуваат чувството на глад.

Дејство и употреба:

– Л-карнитинот игра важна метаболичка улога во согорувањето на мастите и производството на енергија. Научните истражувања покажуваат дека Л-Карнитинот му помага на телото да ги претвори маснотиите во енергија.

– Екстракт од горчлив портокал (екстракт од Citrus aurantium), благодарение на содржината на синефрин и октопамин, го одредува текот на процесот на липолиза, зголемување на енергетската потрошувачка на организмот, забрзување на согорувањето на маснотиите и истовремено предизвикува нивно ослободување. Има термогено дејство.

– Кајенската пиперка (најпознатиот вид на чили пиперка) е еден од ретките зачини кои потикнуваат губење на тежината. Кајенската пиперка го забрзува метаболизмот и помага да се потисне обилниот апетит, забрзувајќи го согорувањето на калориите и масното ткиво. Исто така, има здравствени својства – го намалува холестеролот и помага во смирување на стомачните заболувања.

Пакување: 100 капсули

Препорачана доза: 3 капсули дневно, наутро или пред тренинг, со чаша вода

Порции во едно пакување: за 33 дена.

Содржи коефеин, не е наменет за деца и бремени жени (200mg во доза)

Состојки: L- карнитин, екстаркт од горчлив портокал (Citrus aurantium L.), екстракт од лист од зелен чај(Camellia Sinensis L.), анхидриран кофеин, Гарсинија Камбоџа екстракт (Garsinia cambogia), кајен пиперка (Capsicum annum L.), L-тирозин, екстраткт од плод на црн бибер (Piper nigrum L.), хром пиколинат, средство против згрудчување: магнезиумови соли на масни киселини, целулозна обвивка на касулата.

Додаток во исхраната. Додатокот во исхраната не може да се користи како замена за разновидна исхрана. Производот е наменет за луѓе над 18 години. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Се препорачува балансирана исхрана и здрав начин на живот. Да не се комбинира со коефиен или со други стимуланси. Секогаш затварајте го пакувањето по употребата.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “SFD Nutrition Fat Burner”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.