SFD Nutrition Бета Аланин 3600mg

(0 оценки и коментари)

595 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Бета Аланин прашок за зголемена издржливост за време на тренинзите

Категорија:
Ознака:
Бренд:SFD Nutrition
Сподели:

Бета аланин е производ кој содржи највисок квалитет на бета аланин и л-таурин. Бета аланинот е претходник на карнозин – важен дипептид со пуферни, хелатни и антиоксидантни својства.

Тауринот го надополнува пуферниот потенцијал на бета аланинот, ја регулира рамнотежата на водата и електролитот и го подобрува функционирањето на нервниот и циркулаторниот систем.

Редовната употреба на СФД Бета Аланин ја зголемува мускулната отпорност на замор предизвикан од тренинг и резултира во подобрување на параметрите како што се издржливоста и силата, како и забрзува регенерација помеѓу тренинзите.

Пакување: 250г

Препорачана доза: 0.8 г пред или после тренинг, растворено со вода или сок.

Земете 1 порција (0,8 г) до 5 пати на ден во интервали од 3 часа, со цел да се избегне ефектот на пецкање. Една порција од 0,8г од производот ратворен во 50ml вода.

Количина во едно пакување: за 312 порции

Состојки: Бета аланин, таурин

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “SFD Nutrition Бета Аланин 3600mg”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *