SFD Nutrition Бета Аланин 3600mg

(0 оценки и коментари)

595 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Бета Аланин прашок за зголемена издржливост за време на тренинзите

Availability: outofstock
Категорија:
Ознака:
Бренд:SFD Nutrition
Сподели:

Нема на залиха

Бета аланин е производ кој содржи највисок квалитет на бета аланин и л-таурин. Бета аланинот е претходник на карнозин – важен дипептид со пуферни, хелатни и антиоксидантни својства.

Тауринот го надополнува пуферниот потенцијал на бета аланинот, ја регулира рамнотежата на водата и електролитот и го подобрува функционирањето на нервниот и циркулаторниот систем.

Редовната употреба на СФД Бета Аланин ја зголемува мускулната отпорност на замор предизвикан од тренинг и резултира во подобрување на параметрите како што се издржливоста и силата, како и забрзува регенерација помеѓу тренинзите.

Пакување: 250г

Препорачана доза: 0.8 г пред или после тренинг, растворено со вода или сок.

Земете 1 порција (0,8 г) до 5 пати на ден во интервали од 3 часа, со цел да се избегне ефектот на пецкање. Една порција од 0,8г од производот ратворен во 50ml вода.

Количина во едно пакување: за 312 порции

Состојки: Бета аланин, таурин

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “SFD Nutrition Бета Аланин 3600mg”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.