SFD Nutrition BCAA 2:1:1 Инстант

(0 оценки и коментари)

1,310 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!


Availability: instock
Категорија:
Бренд:SFD Nutrition
Сподели:

BCAA 2:1:1 во инстант верзијата предизвикува одлична растворливост на препаратот, а неговата употреба носи уште подобра регенерација по напорниот тренинг, поголема синтеза на протеини и посилна заштита од мускулен катаболизам. BCAA Инстант е комбинација на леуцин, изолеуцин и валин во однос 2: 1: 1 клучот за ефективна регенерација после тренинг, намалување на катаболизмот за време на вежбање и градење чиста мускулна маса.

Односот на аминокиселини 2: 1: 1 е оптимален за нашето тело и гарантира најдобра употреба на анаболен и анти-катаболен потенцијал на суплементација на аминокиселини со разгранет ланец.

BCAA или аминокиселини со разгранет ланец, се меѓу најпопуларните додатоци кои ги користат физички активни луѓе. Ова се должи на фактот дека и секојдневната пракса и резултатите од научните истражувања го потврдуваат нивното корисно влијание врз општата состојба на спортистите.

Препорачливо е конзумирање на BCAA, бидејќи е есенцијална аминокиселина наречена егзогена, т.е. оние што мора да се снабдат со храна или во форма на додаток, бидејќи телото не е во состојба само да ги синтетизира. BCAA, за разлика од другите аминокиселини кои градат протеини, се разликува по тоа што тие се метаболизираат не во црниот дроб, туку првенствено во мускулното ткиво.

Леуцин – се смета за една од најважните аминокиселини за телото на спортистот. Леуцинот позитивно влијае на процесот на намалување на телесните масти, придонесувајќи за подобрување на составот на телото. Оваа аминокиселина е универзално применлива во сите спортови, без оглед на нивото на напредување. Без соодветно количество на оваа аминокиселина, процесот на синтеза на мускулни протеини е многу побавен.

Валин – ги штити мускулните клетки од катаболизам и потоа го зголемува темпото на процесите на опоравување. Валин, исто така, влијае на нивото и односот на невротрансмитерите, што го одложува заморот за време на вежбање. Валин го штити црниот дроб (хепатопротективно дејство).

Пакување: 400г

Препорачана доза: 10г ( една мерилка, се наоѓа во пакувањето), растворено со 250мл вода или сок

Количина во едно пакување: 40 порции

Состојки: L- леуцин, L- изолеуцин, L- валин (содржи соја), регулторна киселост: лимонска киселина, арома, засладувач сукралоза. БЦАА (L- леуцин, L- изолеуцин, L- валин) не се со европско потекло

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “SFD Nutrition BCAA 2:1:1 Инстант”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.