Proti Express Chocolate & Caramel Cold drink

(0 оценки и коментари)

150 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Најдобрата опција за сите кои сакаат чоколадо! Инстант протеински микс сега и во шише кое може да се понесе секаде со себе. Има ли подобро од ладен и освежителен пијалок со вкус на чоколадо и карамела кој содржи дури 20 грама премиум протеин? А за да биде уште подобар, на едно шише има само 0,5г шеќери. Кога и да ви се пие нешто чоколадно, ова е идеалното решение за Вас.

погодни за вегетаријанци
погодни за спортисти
без глутен, без гмо
погодни за кето исхрана
На порција содржи 20г протеини, а 2.3г јагленохидрати

Нето тежина: 25.5г

Availability: instock
Категорија:
Бренд:Proti Express
Сподели:

Состав: Ладен пијалак со вкус на чоколадо и карамела. Инстант високо-протеинска мешавина со шеќер и засладувачи. Намалени шеќери. Без глутен. Погодно за Вегетаријанци.
Состав: Млечни протеини (лецитин од сончоглед); какао во прав (лецитин од сончоглед) (8,3%); подготовка од растителни масти (палмино масло RSPO сертифицирано, гликозен сируп, млечен протеин, анти-стврднувачко средство: силициум диоксид); вкусови (млеко); малтодекстрин; сол; згуснувачи: микрокристална целулоза и натриум карбокси метил целулоза, карагенан; регулатор на киселост: калциум карбонат; олигофруктоза; метионин; засладувачи: аспартам (содржи фенилаланин), калиум ацесулфам.
Алергени: млеко. Произведено на опрема што процесира јајца и соја.

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Proti Express Chocolate & Caramel Cold drink”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.