Морсус гел со ефект на ладење против болки Morsus gel

(0 оценки и коментари)

420 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Морсус гел со ефект на ладење е направен по традиционален рецепт и содржи бројни билки од
Балканскиот простор (ментол, рузмарин, дива жалфија, јаглика, лешник, каранфилче и елка).
Благодарејќи на неговиот состав, масажата со Морсус гел пријатно лади, освежува и опушта. Ја негува
кожата и благо ја зголемува циркулацијата на крв низ телото. Погоден е за масажа на врат, грб, како и
релаксирачка масажа за спортисти, по нивните спортски активности.

Availability: outofstock
Сподели:

Нема на залиха

Пакување:
250мл

Начин на употреба:
Масирајте со благи движења на посакуваното подрачје, еднаш до три пати дневно. Нанесете од гелот во тенок слој на болните места. Во случај на проблеми со синусите и главоболка, употребете го со втријување на челото и слепоочницата, избегнувајќи контакт со очите. За краток период ќе почувствувате ладење на местото и ослободување од болката.

Напомена:
После секоја употреба на гелот измиете ги рацете. Да не се нанесува на рани, опекотини или било какви оштетувања на кожата. Да се избегнува гелот да дојде во контакт со слузницата на очите, носот, устата и гениталиите. Местото на кое е нанесен гелот не треба дополнително да го загревате (со термофот, електрични покривачи и слично) или да се сончате. Да се чува надвор од дофат на деца.

Пакување: 250ml

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Морсус гел со ефект на ладење против болки Morsus gel”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.