MaxMedica Јаболков оцет + Витамин Ц капсули

(0 оценки и коментари)

266 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

 

 • Го забрзува процесот на слабеење
 • Не го оштетува желудникот
 • Без непријатен вкус на оцет

 

 

30 капсули / 1 капсула, 3 пати дневно

Availability: instock
Бренд:MaxMedica
Сподели:

За производот

Ефективност на капсулите MaxMedica Јаболков оцет + Ц

Ја помагаат работата на органите за варење и детоксикација на  организмот. Проблеми со крвните садови, таложење на маснотии, холестерол, самодоверба, замор … ако не реагираме на време, дури и навидум лесните симптоми можат да се влошат и да доведат до посериозни компликации.

Јаболковиот оцет + Ц ќе ви помогне да ја вратите енергијата ако сте анемични бидејќи го компензира железото, кое подобро се користи во присуство на витамин Ц, а исто така го намалува крвниот притисок. Исто така, содржи природни бои (флавоноиди) кои се антиоксиданти и го намалуваат оксидативниот стрес, што значи дека ве штити од кардиоваскуларни и малигни заболувања. Јаболковиот оцет е исто така природен согорувач на маснотии и затоа помага и во регулирање на телесната тежина.

Широкиот спектар на ефекти на јаболков оцет врз телото вклучува, меѓу другото:

 

 • подобрување на работата на дигестивниот тракт
 • антисептичко дејство
 • стимулација на метаболизамот
 • позитивни ефекти врз скелетот, кардиоваскуларниот и имунолошкиот систем
 • ублажување на симптомите на стрес и намалување на напнатоста

Јаболковиот оцет е богат со олигоминерали, особено железо, заедно со витамин Ц, му ги обезбедува на организмот потребните минерали за правилно ензимско-хормонално работење и функционирање на имунолошкиот систем.

Чести прашања

Што претставува јаболковиот оцет?

Јаболковиот оцет е еден вид оцет создаден со ферментација на сок од јаболко. За време на овој процес во две фази, шеќерот со сок од јаболко се распаѓа во првиот чекор со помош на бактерии и квасец до алкохол, а потоа се конвертира во оцет од бактериите кои настанале при ферментација. Јаболковиот оцет содржи ацетатна – оцетна киселина (како и други видови оцет), како и одредена мала количина млечна, лимонска и јаболкова киселина. За разлика од класичниот оцет, јаболков оцет се карактеризира со светло жолто-кафеава боја и често се продава нефилтриран и непастеризиран со темен и матен талог кои доаѓаат главно од оцетните бактерии.

Исто така, јаболковиот оцет е важен извор на пектин, витамини и минерали. Пектините спаѓаат во групата на растворливи диетални влакна, тие не се ресорбираат во дигестивниот тракт, но имаат поволно влијание врз регулирањето на нивото на маснотии во крвта. Традиционално, јаболков оцет се користи како зачин и додаток во исхраната.

Јаболковата киселина е алфа-хидрокси органска киселина што се наоѓа во јаболката и другите овошја. Таа е клучно соединение во биохемискиот циклус на производство на енергија во клетките познато како циклус на лимонска киселина или Кребсов циклус. Според одредени прелиминарни истражувања, јаболковата киселина во комбинација со магнезиум може да биде корисна кај луѓе со фибромијалгија, а со витаминот Ц дава одлични резултати во контролирање на телесната тежина, детоксикација на организмот, согорување на маснотиите и генерално подобрување на работата на органите за варење.

Иако јаболков оцет се смета за одличен за лице, коса, проширени вени, холестерол, брчки, па дури и мозолчиња, само во идеална количина, а особено во комбинација со витамин Ц, во која доаѓа во препаратот на MaxMedica Јаболков оцет + Ц дава максимални резултати. .

Како Витамин Ц помага?

Витаминот Ц придонесува за нормално производство на колаген за нормална функција на крвните садови, за нормално производство на колаген за нормална функција на коските, ‘рскавицата, непцата, кожата. Учествува во метаболизмот на создавање енергија за функционирање на нервниот систем, им помага на сите психолошки функции. Придонесува и за функцијата на имунолошкиот систем, ги штити клетките од оксидативен стрес, го намалува заморот и исцрпеноста и ја обновува намалената форма на витамин Е. Витаминот Ц исто така ја зголемува апсорпцијата на железо.

Индикации

Се препорачува употреба на Јаболков оцет+ Ц капсулите:

 • Кај лица со ограничена исхрана
 • За забрзување на метаболизмот
 • За регулирање на нивото на мастите во крвта
 • Со цел да се изврши детоксикација на организмот
 • За намалување на заморот и исцрпеноста
 • За нормално функционирање на имунолошкиот систем

Состав

Пакување: 30 капсули

Начин на употреба: Се препорачува земање на 1 капсула, 3 пати дневно

Состав на производот:

Активни состојки 3 капсули Препорачан дневен внес
Јаболков оцет во прав стандардизиран на 8% јаболкова киселина 600 мг /
Витамин Ц 150 мг 187,5%

 

Состојки: јаболков оцет во прав стандардизиран на 8% јаболкова киселина, витамин Ц(Л- аскробинска киселина), малтодекстрин, средства против згрутчување, магнезиум стеарат и сицилиум-диоксид, капсула –желатин, пречистена вода, боја – титан – диоксид.

Земја на потекло: Република Србија

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “MaxMedica Јаболков оцет + Витамин Ц капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.