Dr.Wolz Immun Select, 60 капсули

(1 оценка и коментар)

1,250 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Поддршка на имуниот систем при инфекции од различно потекло, стрес и зголемен физички напор.

Шифра: DRWOLZ39
Availability: outofstock
Бренд:Dr.Wolz
Сподели:

Нема на залиха

Immun Select Dr. Wolz капсулите се иновативна комбинација на микронутриенти, во кои се клучни имун-активните супстанции и антиоксидантите, како витаминот Ц (од ацерола) и органски врзаниот цинк, кои се комбинираат во природен имуноактивен комплекс, инкорпориран со биоактивната супстанција бета-1,3 / 1,6- глукан (од ѕидот на квасните клетки), млечно-киселинската бактерија Lactobacillus paracasei MCC1849 и фитохемискиот антиоксиданс кверцетин.

Cе употребува како поддршка на имуниот систем (во сите случаи и ситуации на можна или постоечка инфекција од микроорганизми- бактерии, вируси, габички), кај луѓе кои страдаат од стрес, замор, исцрпеност, како и кај спортисти кои сакаат да го одржат својот имунолошки систем за време на зголемен физички напор.

  1. Elena

    Го купив по препорака на матичната, одличен препарат го препорачувам, ми стигна истиот ден на врата.

Напиши оценка и коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.