Boost Oxygen – Компримиран кислород 95% 9L

(0 оценки и коментари)

1,900 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Boost Oxygen е практичен формат на компримиран 95% чист кислород, лесен за носење и за употреба во секое време кога имате потреба од дополнителен внес на кислород во организмот.

Availability: outofstock
Сподели:

Нема на залиха

Зошто Boost Oxygen?

Воздухот кој го дишеме содржи 21% кислород, а поголемиот дел, 78%, е азот. Boost содржи петпати повеќе од кислородот што вообичаено го вдишуваме и овозможува лесен и директен пристап до дополнителен кислород.

Што е Boost Oxygen?

Boost Oxygen е додаток на 95% чист кислород за природна респираторна поддршка што е практичен за носење.

Придобивки од Boost Oxygen

Boost Oxygen е потполно природен и безбеден за употреба. За разлика од стимулансите и енергетските пијалаци, кои содржат кофеин и шеќери што можат да му наштетат на телото доколку се користат на подолг рок, Boost Oxygen на организмот му дава чист кислород во практичен формат и се добива без рецепт.

За кого е наменет Boost Oxygen?

Доколку скијате, планинарите, трчате, пешачите, вежбате, вежбате јога, играте некој спорт, потребна ви е зголемена енергија или, пак, малку сте претерале со славењето, Boost Oxygen е тука за да ви помогне.

Го користат спортисти за опоравување на организмот, повозрасни луѓе за активен животен стил, луѓе на високи надморски височини за аклиматизирање на височините и оние кои дишат воздух со лош квалитет.

Идеален е за користење при:
– Загадување на воздухот
Борете се со негативните ефекети на загадување на воздухот со Boost Oxygen бидејќи на тој начин можете да контролирате што вдишувате.
– Ментална бистрина
Студиите покажуваат дека дишењето чист кислород во времетрање од само неколку минути ги подобрува менталните перформанси и бистрината на умот. Доколку имате испит, состанок или важен настан, дишењето Boost Oxygen ќе ви помогне да го остварите вашиот целосен потенцијал.
– Фитнес и спорт
Дишење Boost Oxygen ги подобрува и физичките перформанси и издржливоста и го забрзува процесот на опоравување намалувајќи го наталожувањето на млечна киселина.
– Замор при патување
Изложеноста на воздух со намален квалитет ги намалува нивоата на кислород во организмот и влијае на целокупната благосостојба. Употребата на Boost Oxygen по долго движење низ градот или патување ќе ги олесни ефектите на замор од патувањето.

– Здравје и благосостојба
Додавањето на Boost Oxygen ви додава енергија, ви помага да го намалите стресот и го поддржува имунолошкиот систем.

Употреба

Ставете ја маската под носот, врз устата и притиснете ја рачката надолу за да го активирате протокот на кислород. Дишете преку уста. Употребувајте онолку пати колку што ви е потребно во текот на денот.

Пакувањето од 9 литри компримиран кислород обезбедува околу 200 вдишувања од 1 секунда.

Состав

Кислород, мин. 95%

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Boost Oxygen – Компримиран кислород 95% 9L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.