BIOVITALIS Гел од пиперка со загревачки ефект

(0 оценки и коментари)

255 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

 

Гел за масажа со ефект на загревање
Гелот од пиперка опушта и загрева

Се препорачува за рекреативци и активни спортисти за загревачка масажа пред телесни активности, како и за сите лица на кои им прија ефектот на греење.

Гелот содржи екстракт од каенска пиперка, богат со капсаицин кој е познат по хиперемиското делување. Исто така гелот содржи и етерични масла од зимзелен и рузмарин, кои обезбедуваат додаден благотворен опуштачки ефект. Богатата формула содржи дури 4 активни состојки за што поголем ефект на опуштање и греење: каенска пиперка, зимземен, рузмари и камфор.

Availability: outofstock
Бренд:BIOVITALIS
Сподели:

Нема на залиха

Пакување:
150мл

Упатство за употреба:
Со нежна масажа во тенок слој нанесете го на посакуваното подрачје. Не го нанесувајте на оштетена кожа. Потењето или топла облека го зголемуваат ефектот на греење.
Измијте ги рацете по употреба.
Не го употребувајте во случај на алергија на капсаицин или чили.
Не е за деца помали од пет години, бремени жени и доилки.

Не содржи синтетички мириси, само природни свежи етерични масла од зимзелен и рузмарин.

Без парабени, со еколошки конзерванс кој обезбедува стабилност и квалитет
Без глутен.
Без состојки од животинско потекло.
*Производот не е тестиран на животни.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “BIOVITALIS Гел од пиперка со загревачки ефект”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.