BIOVITALIS Гел од куркума

(0 оценки и коментари)

420 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Гел со куркума и хондроитин
Куркума гелот регенерира, смирува и лади

Се препорачува за рекреативци и активни спортисти, постари лица и за сите оние на кои им е потребна помош за полесно движење на телото.

Гелот содржи високопрочистен хондроитин, кој е заслужен за регенерација на истрошените делови на телото, како `рскавиците и зглобовите, додека куркумата благотворно смирува. Ефектот на ладење дополнително допринесува на чувството за полесно движење.

Богатата формула на гелот од куркума содржи дури 6 прирдони состојки за потполн ефект: куркума, хондроитин, гавез, камфор, каранфилче и ментол.

 

Availability: instock
Бренд:BIOVITALIS
Сподели:

Пакување:
150мл

Упатство за употреба:
Со нежна масажа во тенок слој нанесете го на посакуваното подрачје 3-4 пати дневно. Не го нанесувајте на оштетена кожа.
Измијте ги рацете по употреба.
Не е наменет за деца помали од пет години.

Не содржи синтетички мириси, само природно свежо етерично масло од каранфилче.

Без парабени, со еколошки конзерванс кој обезбедува стабилност и квалитет
Без глутен.
Без состојки од животинско потекло.
*Производот не е тестиран на животни.

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “BIOVITALIS Гел од куркума”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.