Bionika Калмфлекс крем против болка

(0 оценки и коментари)

525 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

👉 Калмфлекс® кремата за надворешна употреба ги олеснува болките предизвикани од:

✅спортски повреди кога не постојат повреди на кожата;
✅невралгија;
✅реума;
✅артритис;
✅воспаление на зглобови;
✅ истегнати мускули.

Калмфлекс е Вашето решение за движење без болки!

Availability: instock
Бренд:Bionika
Сподели:

КАЛМФЛЕКС крем
methyl salicylate 10%, levomenthol 5,4%, eugenol 1,3%

 • Одличен спој на активни супстанци: метилсалицилат, левоментол и еугенол
 • Клинички докажан (метилсалицилат, ментол)
 • Широка примена кај воспалителни и невоспалителни промени на локомоторниот апарат
 • воспаленија на зглобови и мускули
 • реума
 • артритис
 • невралгија
 • луксација на зглобови
 • спортски повреди
 • Лесен за апликација
 • Употреба кај деца над 12 години и возрасни
 • Дозирање: деца над 12 години и возрасни, кремот се нанесува 3-4 пати на ден

ПАКУВАЊЕ

Al туба х 100 g

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Bionika Калмфлекс крем против болка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.

Bionika Калмфлекс крем против болка

(0 оценки и коментари)

450 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Крема за надворешна употреба

Availability: outofstock
Бренд:Bionika
Сподели:

Нема на залиха

АКТИВНИ СУПСТАНЦИИ

1 g крем содржи 100 mg метил салицилат, 54 mg левоментол и 13 mg еугенол

(етерично масло од каранфилче)

ДЕЈСТВО

Активните супстанции во Калмфлекс 10%/5,4%/1,3% кремот ја подобруваат циркулацијата во кожата, доведуваат до загревање на третираната површина и ја намалуваат болката на местото на примена.

ТЕРАПЕВТСКИ ИНДИКАЦИИ

За намалување на болки предизвикани од воспаление на зглобовите и мускулите или истегнување на мускулите, невралгија, реума, артритис, како и луксација на зглобовите.

Исто така се употребува за намалување на болки при полесни спортски повреди, кога не постојат повреди на кожата.

ДОЗИРАЊЕ И НАЧИН НА УПОТРЕБА

Калмфлекс 10%/5,4%/1,3% кремот се нанесува во тенок слој со благо втривање на заболените места. Постапката може да се повтори по неколку часа (вообичаено 3 до 4 пати на ден).

КОНТРАИНДИКАЦИИ

Контраиндицирана е употреба кај пациенти алергични на метил салицилат и други салицилати, ментол и еугенол (етерично масло од каранфилче), цетил алкохол или било кој друг ексципиенс.

Ако на кожата има отворена рана, ако е оштетена или надразнета.

Да не се користи кај лица помлади од 12 години.

Ако сте на терапија со орални антикоагуланси (варфарин, аценокумарол, дикумарол) зошто постои ризик од крварење.

Ако сте на терапија со антикоагуланси, антитромбоцити, нискомолекуларен хепарин и тромболитички агенси, може да се зголемат шансите за појава на модринки и крварење.

ПАКУВАЊЕ

Al туба х 100 g

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Bionika Калмфлекс крем против болка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.