Chocolate puffs протеински чоко смоки

(0 оценки и коментари)

170 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Овие крцкави чоко смоки се направени со вистинско какао и имаат дури 15 грама протеини. Користете ги во движење како ужинка, или пред/по тренинг. Совршена закуска за решавање на желбата за чоколадо бидејќи се со екстремно ниски јаглехидрати а се богати со дури 7,1г фибри што помага за дигестија. Овие превкусни протеински снек топчиња се идеалнатото решение за Вас!
Нето тежина: 39гр.

Availability: instock
Категорија:
Сподели:

Состав: протеинска мешавина (млечни протеини, сојни протеини); мешавина од не-хидрогенизирано растително масло (масло од палмино јадро, палмино масло, шеа масло); полидекстроза; какао во прав (8,4%); скроб; брашно од ориз; ароми (млеко); стабилизатор: калциум карбонат; емулгатор: сончогледов лецитин; засладувач: сукралоза; брашно од кикирики.
Алергени: содржи млеко, соја и кикирики. Произведено на машини кои процесираат јајца, глутен, јадкасти плодови од дрво и сусам.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Chocolate puffs протеински чоко смоки”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.