ХЕПАТО МИКС 5/1 ПОДАБЕЦ чај

(0 оценки и коментари)

244 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

билката според фармакопеите има аперитивни, дигестивни, холагогно, против хеморидално, антибактериско, антисептично и др. својства.
Билката позитивно делува за апетит, варење на храната, работата на жолчката, го нормализира лачењето на стомачните сокови, против талоз, песок и камен во жолчка, жолчни патишта, бубрези, бешика. Има јаки бактериостатични својства, над дизентеричните, паратифусните бактерии, стафилококи, стрептококи, кандида , echerichia colli, диареја, колити, ентероколити,улцерации и други инфективни цревни болести. Се користи против воспалени ХЕМОРОИДИ, полипи, аденоми на дебело црево, апцеси, позитивно делува против тромбоза, тромбофлебити и воспалени вени како има позитивно влијание кај кардио васкуларни и белодробни здравствени проблеми.

ПРИПРЕМА И НАЧИН НА КОРИСТЕЊЕ: во 600 мл. врела вода се ставаат една супена лажица. Садот се покрива со капак и се остава да отстои 60 мин. И се пие на празен желудник 5 до 6 пати по 100 мл. во текот на целиот ден распоредено на два часа.
Во чајот застапени се трите видови на подабец.

 

Нема на залиха

Терапијата трае 14, 21 или 42 дена во зависност од дијагнозата.
Нема нус појави со лекарства, медикаменти, не ствара навики и нема штетни дејства доколку се користи према упатството.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “ХЕПАТО МИКС 5/1 ПОДАБЕЦ чај”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.