fit miks
fit miks cajna mesavina za slabeenje

ФИТ-МИКС Чајна мешавина за слабеење

(0 оценки и коментари)

244 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Билките во чајната мешавина имаат, диуретични, антисептични, антимикробни, антибактериски, дигестивни, антивирусни својства, а се препорачува за разлагање на масните наслаги, поволно влијае на чистење на организмот од отрови и штетни материи, ја подобрува работата на органите во организмот и придонесува за детоксикација на органите во организмот, придонесува за отстранување на „подуеноста“ на организмот, предизвикана од разни причини, најчесто хормонални пореметувања или лошо варење, поволно дејствува за отстранување на отоците и едемите, за добивање на уредна и редовна столица, диспепсите , тромоста на стомачниот систем, метаболизмот и варењето на храната се врши побрза размена на течностите во клетките и се исфрла вишокот на течност, за намалување на депресијата и нелагодноста пред и за време на менструациите, има благи смирувачки дејства, поволно влијае за проблеми со јајниците и матката, мокрачниот систем, цистични творевини, придонесува за зголемување на заштитата од вируси и бактерии (ХПВ), ешерихија коли, кандида, бело прање, поради антибактериските својства, придонесува за намалување на крварења од матка, бубрези, хемороиди и сл. Со употребата на чајот се олеснуваат симптомите на споменатите состојби.

ПРИПРЕМА: 3 супени лажици од чајот се попаруваат со 2 литри, вода што врие се остава покриено да отстои 2 сати. Препорачана дневна употреба: Се процедува и се пие преку цел ден (голтка по голтка). Најдобро да се зема на празен стомак и посебно пред да се седне да се јаде, се пие најмалку 200 -400 милитри, со што се пресекува јадењето. Секогаш кога се осети потреба за јадење се пијат 200-400 мл. чај. Дневно се пие до 2 л. -3 л. Се препорачува да се пие 4 недели а доколку има потреба може да се продолжи со користење.Се пие незасладен. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Апсолутно е нештетен, не ствара навики, нема нус појави со ниедно лекарство, доколку се користи према препораките, може да се зема долго време. Се препорачува: при намалување на телесната тежина, поволно влијае на разлагање на масните наслаги, придонесува за чистење на холестеролот и триглицериди и отстранување на штетните материи и отрови (детоксификација), поволно влијае и го забрзува метаболизмот, и поволно дејствува при слабеење, намалување на вишокот на телесна тежина. Заедно со користењето на чајната мешавина, препорачливо е да се почитува исхраната по крвните групи, да не се мешаат јадењата и да не се јаде после 19,00 сатот. Пожелно е чајот да се зема и после „слабеењето“ за да не се враќате на старите навики.

Нема на залиха

Начин на чување: Да се чува на ладно, суво и темно место.  Да се чува надвор од дофат на деца.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “ФИТ-МИКС Чајна мешавина за слабеење”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.