Zabolex капки против забоболка

(0 оценки и коментари)

145 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

ЗАБОЛЕКС® капки против забоболка се дентален препарат составен од природни активни компоненти кои делуваат локално антисептично и локално анестетично во кавитетот на забите што се должи на фенолните и кетонските врски.
Етеричното масло од каранфилче делува силно бактериостатски и има изразено локално аналгетично дејство.
Природниот камфор делува антисептично и благо смирувачки подобрувајки ја циркулацијата во коренотна забот и смирувајќи ја болката во забите, давајки чуство на ладење.

Availability: instock
Бренд:Фитофарм
Сподели:

Употреба:

Локален антисептик и анестетик кој ја ублажува болката во коренот на забот

Не смеат да се употребуваат кај деца под 7 годишна возраст

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Zabolex капки против забоболка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.