Kiberg Vietnamese miracle balm 16g

434 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Благодарение на ароматичната комбинација од 5 природни есенцијални масла, овој мелем има ефективно благотворно дејство, обезбедувајќи ладење, освежување и пријатно чувство на кожата.

Шифра: VIETNA10
Availability: instock
Бренд:Kiberg
Сподели:

Активни состојки:
Етерично масло од еукалиптус
Етерично масло од Кајапут (бело чајно дрво).
Етерично масло од каранфилче
Етерично масло од нане
Камфор
Ментол
Кинеско есенцијално масло од цимет
Состав:
Масло од лист од еукалиптус глобулус, камфор, цера алба, парафин ликвидум, парафин, масло од мента пиперита, вазелин, ментол, лимонен, линалол, еугенол, цинамал, бензил бензоат, цинамил алкохол, масло од лист од цимет од касија.

Начин на употреба:
На одредени места на кожата нанесете мала количина од балсамот со нежни движења на масажа.

Внимание:
Не нанесувајте на иритирана, скршена или скршена кожа.
Да не се користи кај лица со зголемена чувствителност.
Избегнувајте контакт со очи.
Веднаш исплакнете со многу вода во случај на контакт со очи.
Се чува вон дофат на деца.

Складирање:
Да се ​​чува на суво и проветрено место, во добро затворено оригинално пакување.

Пакет:
16 гр.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.