ВЕНТОН перорални капки за циркулација

(0 оценки и коментари)

373 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Состав:
50 мл орални капки VENOTON содржат: 25 g течен екстракт од семе од костен, стандардизиран до 1% есцин (Aesculum Hippocastanum extrum fluum); 3,50 g течност од екстракт од тревки од леќата, стандардизирана на 1,5% рутин (Fagopyrum esculentum extrum fluum); 8,0 g Посишна растителна тинктура (1: 5) (Тинктура Милефоли) и 1,0 гр Небесна цветна тинктура, (1: 5) (Тинктура календула) и ексципиенти.

Пакување: 50 ml

Availability: instock
Категорија:
Бренд:Фитофарм
Сподели:

Употреба:
Капките ВЕНОТОН се користат при:

– лоша циркулација,

– хронична венска инсуфициенција, придружена со симптоми како што се тешки и уморни нозе, болка во нозете, оток, промени во изгледот и бојата на кожата, чешање и грчеви,

– проширени вени.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “ВЕНТОН перорални капки за циркулација”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.