URIMIL FORTE NEURO 7 лепенки/фластери

(0 оценки и коментари)

735 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

URIMIL FORTE NEURO / УРИМИЛ ФОРТЕ НЕУРО затоплувачки лепенки со арника, ѓаволски нокт и магнезиум, 7 парчиња.

Availability: outofstock
Бренд:Urimil
Сподели:

Нема на залиха

Лепенките Urimil Forte Neuro се најновиот член на семејството Уримил – кое претставува цел спектар на научно формулирани производи препорачани од специјалисти за невропатска болка.

Тие се производ за локална примена и можат да се употребуваат и во акутни и во хронични состојби кои ги опфатаат нервите, мускулите, зглобовите и тетивите.

Лепенките Urimil Forte Neuro се изработени од неткаен материјал со биокомпатибилна, удобна и неиритирачка површина, натопена со синергистичка комбинација од 5 активни состојки:

 • Уридин монофосфат
 • Екстракт од арника (Arnica Montana)
 • Екстракт од ѓаволски нокт (Harpagophytum Procumbens)
 • Метилсулфонилметан (dimethyl sulfone)
 • Магнезиум (магнезиум хлорид)

Производот е создаден по технологија која обезбедува постепено ослободување на активните состојки во текот на 24 часа, насочени кон:

 • намалување на воспалението
 • стимулација на циркулацијата на крвта и процесите на опоравување
 • обезбедување ефект на затоплување и подобрување на удобноста во погодената регија

лепенките Urimil Forte Neuro можат да се употребуваат сами и/или во комбинација со Urimil Gel, во тој случај двата производи взаемно го надополнуваат и го подобруваат нивниот ефект и добивате синергија од непосредното дејство на гелот и долготрајниот ефект на лепенките.

Нивната големина од 8 х 14 см ги прави погодни за лепење на големи површини на телото како што се половината и грбот, а доколку се потребни за лекување на помала површина, лепенката има можност да се преполови.

Карактеристики:

 • Локална апликација
 • Продолжено 24-часовно дејство
 • Природни состојки
 • Комбинација на 5 добро проучени комплементарни активни супстанции
 • Природни состојки
 • Брз и траен ефект на затоплување
 • Дискретни, не се гледаат под облеката
 • Флексибилни и немасни, лесни за нанесување
 • Со лесна и пријатна арома
 • Удобни, биокомпатибилни со кожата
 • Нивната големина е 8 х 14 см, со можност за преполовување доколку е потребно за да се покрие помала површина
 • Произведени во Холандија

Начин на употреба:

 1. Измијте ги рацете темелно со вода и сапун пред да нанесете лепенка Urimil Forte Neuro. Исчистете ја кожата за да отстраните нечистотија, лосиони или масла и исушете ја кожата со крпа.
 2. Отстранете го заштитниот слој на лепенката и нанесете ја со лепливата страна врз кожата. Користете ги прстите за да бидете сигурни дека лепенката е цврсто нанесена на кожата. Не треба да има нерамни места или набори.
 3. По апликацијата, проверете дали кесичката е затворена за да ги зачувате преостанатите лепенки.

Нанесете една лепенка Уримил Форте Неуро дневно.

Лепенките не се масни и се лесни за нанесување. Тие се флексибилни и не се видливи под облеката. Пријатната и слаба арома на лепенката нема да предизвика продорна миризба.

Пакување: 7 лепенки со големина 14 x 8 см

Предупредување: Не ги употребувајте во случај на алергија на која било од состојките / Само за надворешна употреба; Производот е наменет за еднократна употреба / Избегнувајте контакт со очите / Не ставајте ги на отворени рани или оштетена кожа / Прекинете ја употребата во случај на преосетливост или иритација / Да се чува подалеку од дофат на деца.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “URIMIL FORTE NEURO 7 лепенки/фластери”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.