STEVIA ZERO CAL

(0 оценки и коментари)

262 ден467 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Stevia Zero Cal е 100% природен засладувач со 0 калории. Содржи екстракт од растението Stevia Rebaudiana и е единствена природна замена за шеќер.

Побезбеден е од останатите засладувачи и нема несакани ефекти. Се препорачува за секојдневна примена кај дијабетичари, лица на диети и сите кои водат сметка за своето здравје.

Шифра: Недостапно
Availability: instock
Бренд:Harmony
Сподели:

Состав:
2 таблети Stevia Zero Cal по слаткост одговараат на 1 лажичка шеќер.

Дејство:

Stevia Zero Cal содржи стевиа која е засладувач на иднината. Стевиата се користи и е одобрена во повеќе од 20 земји, вклучувајќи ја Австралија, Нов Зеланд, Канада, САД, Индија, Јапонија и Русија.

Во Јапонија, земјата со најстроги закони во однос на безбедноста на храната, стевиата е во употреба уште од 1970 година. Големите производители на храна во Јапонија првенствено користат стевиа за засладување на своите производи.

Намена:

Stevia Zero Cal е единствен природен засладувач кој содржи 0 калории. Јадете без грижа на совеста. Повеќе од 150 студии спроведени на познатите универзитети ја имаат докажано безбедноста на користењето на стевиата. Термостабилна е, се користи и како обичен шеќер, за готвење, печење, засладување на напитоците, овошје…Идеална замена за шеќерот.

Подобро засладете ги напитоците на природен начин, отколку да го оптоварувате телото со вештачки супстанци.
Намалете го внесот на калории на природен начин за 99.5%, со секојдневно користење на Stevia Zero Cal.
Инулинот содржан во Stevia Zero Cal таблетите, ја зголемува апсорпцијата на калциум во организмот, има позитивно влијание врз цревната микрофлора и воедно го спречува метаболниот процес на созадавање на масти во организмот.

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “STEVIA ZERO CAL”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.