Kiberg Шведска Горчливка

623 ден968 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

ШВЕДСКА ГОРЧЛИВКА MAURER’S е традиционален хербален лек со ефект кој е докажан со народна и медицинска употреба.

Шведската горчилка MAURER’S е индицирана за возрасни и адолесценти од 14-18 години.

Благодарение на синергетски ефект на неговите посебни билки, Шведската Горчилка има извонредна можност да се прилагоди на специфичните потреби на вашето тело. Наместо примена на една или две билки за одредена болест, ова формула зема третман на сосема ново ниво.

Многу луѓе ги пријавиле тие бенефиции како зголемена енергија и виталност. Други тврдат дека Шведската Горчилка ги смирува и опушта . Покрај тоа, Шведската Горчилка одамна е високо ценета како нежен лаксатив – како тоник кој ја враќа природната киселост на стомакот – за прочистување на крвта – за детоксификација на црниот дроб и други органи – и одлична дигестивна и ресторативна функција.

Шифра: /
Availability: instock
Бренд:Kiberg
Сподели:

Внатрешна употреба

– Заболувања на ГИТ, улкус на желудник и дуоденум, диспептични тегоби, нарушена функција на органите за варење, метеоризам, гасови, флатуленција, опстипација, олеснување на дефекација кај анални фисури, хемороиди, ректално анални операции и др.

– Заболувања и нарушена функција на жолчката и жолжните патишта (нарушена секреција, билијарна дискинезија, холецистит)

– Воспалителни процеси во усната шуплина, грлото и дишните патишта како и при забоболка

– Поради своето тонизирачко, имуностимулативно и невротропно дејство може да се користи и кај состојби на исцрпеност, премореност , стрес и невровегетативни нарушувања.

Надворeшна употреба

– Ревматски, невралгични и посттрауматски мускулни болки

– За заздравување на посекотини, изгореници и рани.

КАКО СЕ УПОТРЕБУВА ШВЕДСКА ГОРЧЛИВКА MAURER’S


Внатрешна употреба

Возрасни и адолесценти над 14 години: се зима двапати дневно (најдобро наутро и навечер) 1 супена лажица (10 мл) помешана со вода, чај или овошен сок. Не земајте неразредена Шведска Горчливка!

Не ја мешајте Шведска Горчливка со млечни производи (какао, бело кафе итн)

– Како робороанс во случај на стомачни и жолчни проблеми земете Шведска Горчливка после јадење

– За зголемување на апетитот земете Шведска Горчливка пола час пред јадење.

– За подобрување на дигестијата земетеШведска Горчливка за време или веднаш после оброкот.


Надворешна употреба

Неколку пати дневно но не повеке од пет пати да се премачка или стави облога на болното место.Користете ја само неразредена. После надворешната употреба се препорачува да се стави лосион за да се заштити кожата од исушување.

Колку долго да се користи Шведска Горчливка MAURER’S?

При внатрешна употреба да се користи најмногу 3 месеца . Пожелно е да се направи пауза од 1 месец.

При надворешна употреба ако не се подобрат симптомите за време од 5-7 дена, престанете со употребата и консултирајте се со Вашиот лекар.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.