SFD Nutrition Melatonin 1mg таблети

(0 оценки и коментари)

510 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Таблети Мелатонин за подобар сон

Категорија:
Ознаки: ,
Бренд:SFD Nutrition
Сподели:

МЕЛАТОНИН, познат како „хормон на спиењето“, главно се произведува ноќе. Го регулира правилниот ритам на будност и сон. Телото произведува мелатонин за време на темница (да се подготви за спиење), додека пак се спречува неговото производство за време на светлина. Нивото на мелатонин се намалува со возраста, па затоа треба да се надополни неговото ниво за да се одржи правилното функционирање на телото, воедно да се подобри и спиењето.

– Помага во спиењето поради работа во смена

– Помага кај несоница поради употреба на лекови

– Синдром на одложена фаза на спиење

– Проблеми со спиењето поврзани со развојни нарушувања

Начин на употреба: 1 таблета, со чаша вода пред спиење

Пакување:

270 таблети

Состојки: малтодекстрин, полнители: микрокристална целулоза, скроб, средство протиц згрудчување: магнезиумски соли на масни киселини, силициум диоксид, мелатонин.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “SFD Nutrition Melatonin 1mg таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *