Салвисепт Ц ориблети (жалфија+витамин Ц+пантотенска киселина)

(0 оценки и коментари)

120 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Жалфија | Витамин Ц | Пантотенска киселина

ПРИ БОЛКИ ВО ГРЛОТО, СМИРУВА И ЗАЗДРАВУВА

Availability: outofstock
Категорија:
Ознака:
Бренд:Replek
Сподели:

Нема на залиха

Жалфијата е природен антисептик или најстар традиционален лек кој се користи за лечење на воспаленија и болки во грлото поради нејзиното антибактериско, антивирусно и фунгицидно дејство.

Витамин Ц допринесува за побрзо заздравување на рани на кожата и слузниците и ја подобрува отпорноста кон инфекции.

Пантотенската киселина е неопходна за нормално функционирање на кожата и слузниците и ја зголемува отпорноста на слузницата кон инфекции.

СОСТАВ

1 ориблета содржи:

Сув екстракт од жалфија 80 mg, Витамин Ц 30 mg, Пантотенска киселина 3 mg

ДОЗИРАЊЕ

Може да се користи секојдневно по повеќе пати на ден.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Салвисепт Ц ориблети (жалфија+витамин Ц+пантотенска киселина)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.