Rapident eff таблети за чистење импланти и протези

(0 оценки и коментари)

210 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Rapident таблетите се на база на жалфија, ментол и зелено јаболки овозможуваат длабоко дентално чистење отстранувајќи ги нечистотиите и бактериите давајќи долготраен свеж здив. делува за неколку минути.

Бренд:Rapident
Сподели:
Начин на употреба:
Ставете една Rapident® таблета во чаша со топла вода и потопете ја протезата во растворот. Вашата протеза е високохигиенски исчистена за 1 минута а за потемелна дезинфекција, оставете ја протезата во растворот 10 минути.
Протезите може да ги оставите и во тек на цела ноќ во растворот.
Извадете ја протезата и темелно исплакнете ја со вода пред да ја употребите повторно.

Пакување:
32 таблети


Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Rapident eff таблети за чистење импланти и протези”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *