Rapident Adhesive Pasta – паста за чистење протези

(0 оценки и коментари)

360 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Rapident пастата е направена од алое, камилица и сладок корен која дава пријатно чувство на свежина и овозможува консумација на ладна и топла храна и пијалоци без да се намали нејзиното адхезивно дејство. Благодарение на природните екстракти ги штити непцата во зоните каде притисокот е најголем.


Бренд:Rapident
Сподели:

Темелно исчистете ги Вашите протези

Аплицирајте од адхезивната паста на места како што е означено на сликата на амбалажата, избегнувајте апликација на самите краеви на протезата.

Начин на употреба:

Ставете ја протезата во Вашата уста и почекајте неколку минути пред да земете оброк или пијалок.

Применувајте ја пастата еднаш или два пати на ден. Ефективноста и времетраењето на адхезивната јачина може да варираат во зависност од личните физички карактеристики (саливацијата, оралната анатомија, општото здравје и возраста).

Пакување:

40g

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Rapident Adhesive Pasta – паста за чистење протези”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *