Prospan Sirup 100ml за кашлица и болно грло

338 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Prospan сируп од бршлен 100ml.

Сув екстракт од листови на бршлен. Делува како како експекторанс, бронхоспазмолитик и ја ублажува кашлицата.

Без алкохол, без шеќер, без бои.

Пред употребата на лекот внимателно прочитајте го упатството!
За ризикот и несаканите дејства советувајте се со лекар или фармацевт.

Шифра: PROSPA01
Availability: instock
Бренд:Engelhard
Сподели:

Prospan се користи за симптоматски третман на хронични воспалителни бронхијалната болести и при акутно воспаление на дишните патишта придружено со кашлица.

Дозирање : Мали деца (од 1 до 5 години) земаат по 2,5 ml од сируп 3 пати дневно; деца и адолесценти (од 6 до 9 години) земаат 5 ml од сируп 3 пати дневно; возрасни и деца над 10 години земаат по 5 – 7,5 ml од сируп 3 пати дневно.

Времетраењето на третманот зависи од видот и тежината на клиничката слика. Дури и кај лесни воспаленија на дишните патишта, третманот треба да трае најмалку една недела. За да има терапијата континуиран успех, терапијата со Проспан треба да продолжи 2-3 дена по престанок на симптомите.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.