Prospan шумлива таблета

337 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Prospan Acute шумлива таблета помага во ублажување на кашлањето. Тоа е муколитичко и спазмолитичко средство кое како активна состојка содржи екстракт од суви листови од бршлен. Не содржи алкохол, без шеќер и бои.

Функционира така што ја разредува и раскинува поставата на градите, што ги чисти вашите дишни патишта за да го олесни дишењето. Исто така, помага да се релаксираат мускулите на дишните патишта и да се отворат дишните патишта за да се ублажат респираторните симптоми поврзани со градната кашлица поради настинка.

 

Availability: instock
Бренд:Engelhard
Сподели:

Што се шумливите таблети за кашлица Prospan?

Се користи како експекторанс за да помогне во ублажување на кашлицата и олабавување на слуз и флегма.

Поддржува и ја подобрува респираторната функција кај оние со хроничен бронхитис.

Се таблети за кашлица кои не се смирувачки кои го намалуваат и ублажуваат кашлањето. Може да се зема како топол или ладен пијалок.

Како да се користи:

Деца 4-12 години: Половина таблета три пати на ден во 100 ml топла или ладна вода
Возрасни: 1 таблета два пати на ден во 200 ml топла или ладна вода

Секоја капсула содржи:

Екстракт од лист од бршлен.

Мерки на претпазливост, контраиндикации и несакани ефекти:

Не користете ако сте алергични на бршлен.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.