Profertil, машка плодност, 60 капсули
Profertil, машка плодност, 60 капсули
Profertil, машка плодност, 60 капсули

PROFERTIL® капсули 60/180

(0 оценки и коментари)

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

  • Значително ги подобрува сите параметри на спермата неопходни за успешно зачнување и бременост,подвижност,морфологија,број и количина на спермата 1 4)
  • Значително ја намалува ДНК фрагментацијата во сперматозоидите 5 6 )
  • Стапка на бременост 26-41%
  • Достапен во повеќе од 70 земји
  • Произведен во Австрија/ГМП квалитет
Шифра: /
Availability: outofstock
Сподели:

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Машката неплодност има многу причинители-во индустријализираните држави генетиката,стресот,промена во животните навики  и навиките на исхрана водат до значачително намалено производство и квалитет на сперматозоидот. PROFERTIL®
е клинички тестирана и   патентирана формула,развиена со цел за оптимизација на квалитетот на спермата и лечење на стерилност кај мажите.Клиничките студии покажуваат дека со употреба на  PROFERTIL®  капсулите во тек на најмалку 3 месеци,значајно се подобрува квалитетот на спермата.Ниедна друга формула нема постигнато стапка на бременост од Ø 26-41%.

PROFERTIL® е достапен во пакување за 1 месец (60 капсули) и во пакување за 3 месеци (180 капсули). Земајте две капсули на ден во тек на оброк или после оброк со течност.Капсулите потребно е да се конзумираат во период од најмалку 3 месеци како би се оптимизирала секоја индивидуална фаза на сперматогенезата.Меѓутоа,PROFERTIL®  може и пожелно е да се конзумира се до зачнување.За специфичните прашања поврзани со оптималната должина на внес и за дополнителни прашања обратете се кај својот лекар.
Производот е наменет за употреба под медицински надзор.Ве молиме да се посоветувате со својот лекар пред првата употреба или доколку се случат промени на препорачаните упатства за употреба.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “PROFERTIL® капсули 60/180”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.