PharmaS ProBalans Immnuno капсули

(0 оценки и коментари)

780 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Комбинација на пробиотик со витамин Ц и Цинк.

Категорија:
Бренд:PharmaS
Сподели:

PROBalans IMUNO е додаток во исхраната за засилување на имунитетот со уникатна комбинација на пробиотикот Bacillus subtilis, витамин Ц и цинк. Со својата единствена формулација придонесува за зајакнување на имунолошкиот отпор на организмот и помага во борбата против инфекциите.

Се препорачува како дневен додаток на исхраната за зачувување на одбранбените способности на телото, како и при зголемени потреби за цинк и витамин Ц (спортисти, адолесценти, постари луѓе, вегетаријанци, дијабетичари, луѓе изложени на физички и психолошки стрес)

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “PharmaS ProBalans Immnuno капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *