ПРЕСПАНСКА ГОРЧИЦА

(0 оценки и коментари)

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Преспанска горчица е тинктура добиена со екстрахирање на лековити компоненти од коренасти делови и соцветија од 33 видови на лековити диви и органски растенија, со помош на префинет алкохол, добиена во посебна постапка.

СЕ КОРИСТИ ЗА БОЛЕСТИ НА ЖЕЛУДНИКОТ И ДИГЕСТИВНИОТ СИСТЕМ
Најчести болести на желудникот се: гастритис, чир, зголемено или намалено лачење на желудечна киселина предизвикано од Helicobacter pylori .Преспанската горчица има силни антибактериски и антифунгални својства и ефикасно влијае во третман на :
• ГАСТРИТИС, КАТАР НА ЖЕЛУДНИК – е воспалителен процес на желудечната слузница најчесто пропратена со зголемено лачење на киселина. Може да биде акутен и хроничен.
• ЧИР НА ЖЕЛУДНИКОТ – е оштетување на слузокожата на желудникот, кое се јавува како рана, вдлабочена во желудечниот зид. Чирот може да биде „женски“ кога е оштетен и некој капилар и е пропратено со чести крварења и „машки“ кога не крвави. Може да биде акутен и хроничен.
• ЗГОЛЕМЕНО ЛАЧЕЊЕ НА ЖЕЛУДЕЧНА КИСЕЛИНА – е кога лачењето на желудечната киселина е зголемено од нормалното а е предизвикано од повеќе причини.Често пати нервозата е основен проблем и причинител.
Согласно фармакопеите се користи како превентивно средство за подобрување на општата здравствена состојба а и при третирање на чиреви, чиреви на желудник, чиреви на дванаесетпалачно црево, улцерации, улцерозен колитис, морбускрон (кронова болест), полипи, нодули и израстоци на дебелото црево, хемороиди внатрешни и надворешни, гастритис, воспалителни проблеми на желудник и црева, подуеност, подобрување на метаболизмот, проблеми со тенко и дебело црево, состојби на дигестивен систем, варење, средување на хормонален систем, бактерии во желудник ( хеликобактер пилори и ешерихија коли), кандида во дигестивниот систем и др.Лековитите растенија се специјално собирани од најчистите подрачја и надморска височина над 1000 метри.
Имплементирани стандарди ИСО 22000:2005 и HACCP.Преспанската горчица има силно антифугално и антибактериско дејство.

Шифра: PG10PG01
Availability: outofstock
Бренд:RozaKanina
Сподели:

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на користење: 
Се пие 3-4 пати на ден од 10 – 15 мл (супена лажица) на празен желудник. Деца помали од 10 години не треба да го примаат поради алкохолот.
Содржи 18-20 % алкохол.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “ПРЕСПАНСКА ГОРЧИЦА”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.