PharmaS Probalans Lady

(0 оценки и коментари)

599 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Вагиналети за враќање и одржување на нормална вагинална микрофлора

Категорија:
Бренд:PharmaS
Сподели:

Probalans Lady е уникатна комбинација на Lactobacillus acidophilus, млечна киселина и изофлавони од соја која го враќа балансот на вагиналниот екосистем.-

За сите нарушувања на рамнотежата на флората на урогениталниот регион:

-Го спречува растот и ширењето на бактериите и габите

-Го регулира рН на вагиналната содржина

-Го подобрува тонусот и еластичноста на мукозните мембрани

-Помага при менопаузата

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “PharmaS Probalans Lady”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *