Nutraxin Artroflex гел, 100 ml

(0 оценки и коментари)

723 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

ARTROFLEX gel 100ml е специјален член на семејството на глукозамини кои содржат 9 специјални активни. Специјалната формулација, развиена со технологија на липосом, содржи екстракти од глукозамин, конндроитин сулфат, ѓаволска канџа и бела врба (Саликс Алба).

Не содржи парабени и фталати.

Шифра: nutartge100
Availability: instock
Категорија:
Бренд:Biota
Сподели:

ARTROFLEX gel 100ml НУТРИТИВНИ ПОДАТОЦИ

  • Glukozamin HCI
  • Chondroitin Sulphate
  • White willow (Salix alba) Extract
  • Rosemary (Rosmarinus officinalis) Extract
  • Devil’s Claw (Harpagophytum procumbens) Root Extract
  • Ginger (Zingiber officinale) Extract
  • Galgant ( Alpinia galanga ) Extract
  • Peppermint (Mentha piperita) Oil
  • Methyl salicylate

УПОТРЕБА

Се нанесува на потребната површина со масажа додека не се апсорбира. Може да се користи 2-3 пати на ден.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: производот е само за надворешна употреба. Не употребувајте на иритирана кожа. Ако се појави иритација или црвенило, престанете да го користите производот. Чувајте на собна температура под 25 ° C на суво и ладно место. Да се чува подалеку од деца. Не контактирајте со очите, во случај на контакт со очите измијте со чиста и топла вода. Не замрзнувајте го производот. Затворете го капакот по секоја употреба.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Nutraxin Artroflex гел, 100 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.