Mizuha WAKKA Black silica четка за заби

315 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

  • Прва четка за заби во светот со влакна со Мiswak и Природна керамика. Како уникатна комбинација оваа четка нуди комплетно нов концепт во оралната хигиена.
  • MISWAK е екстракт од дрвото Salvadora Persica , кое традиционално се користи како средство за чистење на забите, особено познато во ориенталната култура и заедница.
  • Miswak докажано поседува моќен антиплак, антибактериски антимикотичен ефект, избелува, дезодорира, дезинфицира, аналгезира, а во синергија со моќта на природната керамика и негативните јони моќно и темелно ги отстранува забните наслаги и без паста за заби.
  • Обезбедува одлична заштита на забните ткива, истовремено зголемувајки ја ефикасноста при четкањето.
  • Прородната керамика генерира големо количество негативни јони кои беспрекорно ги измазнуваат забните површини.
  • На крајот секогаш исчеткајте ги вашите заби само со вода!
Шифра: mizuha052
Availability: instock
Бренд:Mizuha
Сподели:

Продуктите од брендот Mizuha:

Припаѓаат во категорија на продукти за орална нега Јапонски производи.
Создадени со имплементирање на најнова и иновативна технологија на влакна со Природна Kерамика.
Безбедни и со докажан квалитет.
Ергономични и функционални, дизајнирани на начин кој овозможува удобност и ефикасност при нивна употреба.

Зборот “Mizuha” доаѓа од јапонскиот збор “Мizu” што означува состојба на младост, свежина и ведрина. Се користи како синоним за сјајни и убави заби, свеж и чист изглед.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.