MIKROLAX гел

MIKROLAX гел

(0 оценки и коментари)

214 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Mikrolax гел е производ формулиран на база на глицерол. Како емолиенс кој ја омекнува и обезбедува влажност на кожата, глицеролот помага кај различни кожни промени, пропратени со непријатни тегоби. Поради способноста осмотскиот притисок да ја повлекува водата одоколните ткива и луменот на цревата, доведува до побрза перисталтика на цревата.

Шифра: KLIZMI10
Availability: instock
Бренд:Mikrolax
Сподели:

Состав:

Глицерол

Дејство:

Содржината на цревата со тоа станува мека, а празнењето олеснето. Глицеролот е потполно безбеден, не предизвикува иритација и може да се користи и за осетлива кожа. Брзо се апсорбира и дава пријатно чувство на ладење без, мрсни траги. Достапен е во 2 облика, за деца и за возрасни. Формулацијата со помала концентрација на активните состојки, наменети се за примена кај деца.

Се препорачува:

  • Кај успорена перисталтика на цревата и отежнато празнење
  • За брзо зараснување на рани

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “MIKROLAX гел”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.