Microlife BP B2 Basic blood pressure monitor

(0 оценки и коментари)

2,500 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Microlife BP B2 Basic апарат за мерење на крвен притисок за надлактица

Нема на залиха

Модел.: BP W90 Basic

Димензии: 131 x 90 x 60.5 mm (incl. cuff)

Тежина: 277 g (заедно со батериите)

Батерии: 4 x 1.5 V алкални батерии; големина AA или адаптер DC 6V 600 mA (опционално)

Опсег на мерење:

20-280 mmHg (крвен притисок)

40-200 отчукувања на срцето во минута (пулс)

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Microlife BP B2 Basic blood pressure monitor”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *