MaxMedica Good-bye Kilograms капсули за слабеење

(0 оценки и коментари)

600 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

-Го ​​забрзува метаболизмот
-Формула за исфрлање на вишок течности
-Поттикнува губење на целулит
-Природен начин за намалување на килограми
-Може да се конзумира подолг временски период без пауза

Availability: outofstock
Бренд:MaxMedica
Сподели:

Нема на залиха

ОПИС
За што е наменет MaxMedica Збогум Килограми?

Овој препарат помага при намалување на телесната тежина на здрав и ефикасен начин.

Збогум Килограми е препарат кој го забрзува метаболизмот и со тоа ја зголемува потрошувачката на масти, што доведува до слабеење. Овој диетален производ е идеален за секој што сака да го изгуби вишокот килограми бидеќи ја враќа и ја одржува телесната тежина во нормала.

Она што го издвојува од другите производи од овој тип е фактот дека капсулите Збогум Килограми може да се конзумираат подолг период без да се прават паузи, а должината на терапијата треба да трае најмалку еден месец (две кутии).

Намалувањето на килограми од досегашното искуство е од 1 до 5kg месечно, и тоа зависи од тежината на лицето (поголема тежина го прави полесно слабеењето првично), а од голема важност е и физичката активност и редовната и балансирана исхрана.

Пакување: 30 капсули

 

Што содржат капсулите Збогум Килограми, што доведува до слабеење?

Екстракт од сув лист од артичока, екстракт од сув лист од зелен чај и семе од анасон, како и екстракт од сув лист од бреза, кора од каскара и лист од сена, стандардизирани за да се искористат максимално нивните придобивки. Овие состојки се внимателно избрани за во комбинација со правилна исхрана и редовна физичка активност да се примени контролира на телесната тежина.

Кората од каскара и листот од сена делуваат како лаксативи, листот од бреза е природен диуретик, додека листот од зелен чај има докажано антиоксидативно дејство. Од друга страна, анасонот е состојка која има корисен ефект врз цревната перисталтика како целина. Листот од артичока го намалува нивото на триглицериди и холестерол во крвта, но делува и како антиоксиданс, антисептик и диуретик.

Збогум Килограми е препарат што помага во регулирање на телесната тежина и го елиминира вишокот течност, но пред сè штетните состојки, слободните радикали и со тоа го детоксицира организмот.

Примена и употреба

Се препорачува примена на капсулите Збогум Килограми за:

Намалување на телесната тежина
Елиминација на вишок течност од производите од метаболизмот
Олеснето варење и празнење на цревата
Елиминација на штетни, слободни радикали од организмот (детоксикација)
Намалување на нивото на холестерол и триглицериди во крвта
Препорачана употреба е 1-2 капсули дневно, со многу вода.

Нутритивни вредности

Активни состојки 1 капсула
Екстракт од сув лист од артичока
(Cynara scolymus) 4:1 125mg
Екстракт од сув лист од зелен чај
(Camellia sinensis) стандардизиран на 40% полифенол 75mg
Екстракт од семе од анасон
(Foeniculum vulgare) 4:1 50mg
Екстракт од сув лист од бреза
(Betula pendula) 10:1 50mg
Екстракт од кора од каскара
(Rhamnus frangula) 4:1 20mg
Екстракт од лист од сена
(Cassia senna) стандардизиран на 5,5% сенозид Б 20mg

Состав

Екстракт од сув лист од артичока (Cynara scolymus) 4:1; eкстракт од сув лист од зелен чај (Camellia sinensis) стандардизиран на 40% полифенол; eкстракт од семе од анасон (Foeniculum vulgare) 4:1; eкстракт од сув лист од бреза (Betula pendula) 10:1; eкстракт од кора од каскара (Rhamnus frangula) 4:1; eкстракт од лист од сена (Cassia senna) стандардизиран на 5,5% сенозид Б; малтодекстрин; средства против згрутчување (магнезиум стеарат и силициум диоксид), капсула (желатин, пречистена вода, боја – титан диоксид).

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “MaxMedica Good-bye Kilograms капсули за слабеење”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.