MAGNEVITAL MAGNEZIJUM HLORID GEL 200ml

(0 оценки и коментари)

439 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Magnevital Magnezijum hlorid gel joni za opuštanje е формулиран на база на магнезиум хлорид, којшто брзо се ресорбира преку кожата, а ефектот од дејствувањето се чувствува набргу по нанесувањето на производот. Со своите својства за смирување на организмот, го олеснуваат настапувањето на сонот, помага при состојби на нервна напнатост, стрес, исцрпеност, премор и несоница. Ја подобрува хидратацијата на кожата, ја смалува вкочанетоста и чувството на тежина во нозете, што е особено важно за постарите лица и за лицата што слабо се движат или долго седат. Има благотворно дејство при болки и грчеви во мускулите (стапала, листови, раце). Во својот состав содржи и етерски масла од лаванда и еукалиптус, па неговата примена се советува превентивно на професионалните спортисти или рекреативци, со цел опуштање на мускулите пред тренинг. Гелот може да се користи за подготовка на купки за опуштање, како и да се втрие на пределот на слепоочницата при главоболки и мигрени.

Шифра: MAGNEZ27
Availability: outofstock
Бренд:Protect
Сподели:

Нема на залиха

Состав:

  • магнезиум хлорид
  • етерско масло од лаванда
  • етерско масло од еукалиптус

Магнезиумот е есенцијален минерал неопходен за правилно функционирање на нервниот и мускулниот систем, на срцето и крвотокот. Покажува смирувачко дејство на нервниот систем, помага при анксиозност, раздразливост и придружните симптоми на ПМС. Овој минерал ја одржува кожата еластична, ги намалува воспаленијата и ја зголемува хидратацијата на ќелиите на кожата. Неговиот недостаток предизвикува хроничен замор, пад на концентрацијата, дисфункција на мускулите, вртоглавици, нервози и нарушување на сонот.

 

Магнезиум хлорид гел јони за опуштање на база на магнезиум хлорид овозможува максимално искористување на магнезиумот во организмот, бидејќи кога ќе се втрие на кожата брзо се ресорбира, а ефектот од дејствувањето се покажува веднаш по примената. Со своите својства за смирување на организмот, го олеснува настапувањето на сонот, помага при мигрени и главоболки предизвикани од предменструалниот синдром, ги ублажува непријатните симптоми што се јавуваат во менопаузата. Се препорачува негова примена при состојби на нервна напнатост, стрес, исцрпеност, премор и несоница. Во својот состав, гелот содржи и етерски масла од лаванда и еукалиптус, кои придонесуваат за пријатно чувство на опуштање и подобрување на нервната спроводливост. Ослободува од насобраните токсини, кои се причина за многу болести и нерамнотежа во организмот. Благотворно дејствува при болки и грчеви во мускулите, ја смалува вкочанетоста и чувството на тежина во нозете. Може да се користи за подготовка на купки за опуштање, како да се втрие на пределот на слепоочницата при главоболки и мигрени.

Се препорачува:

  • при болки во мускулите
  • за ублажување на напнатоста и стресот
  • во состојби на исцрпеност, несоница и главоболка
  • за хидратација и ублажување на знаците на стареење на кожата
  • за детоксикација на организмот

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “MAGNEVITAL MAGNEZIJUM HLORID GEL 200ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.