KONJSKI BALSAM 200ml

(0 оценки и коментари)

245 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Quick Konjski balsam е производ формулиран на база на природни состојки. Во себе содржи етерични масла од нане и еукалиптус, кои на местото на примената доведуваат до подобрување на циркулацијата, опуштање на мускулите и ублажување на воспаленијата. Високиот процент на ментолот придонесува за засилено пријатно чувство на ладење на местото на примена и за олеснување на ревматските тегоби. Формулацијата е потполнета со додаток на пантенол, кој ја негува, хидрира и епителизира кожата.
Благодарение на синергетскиот ефект на активните состојки, Quick Konjski balsam помага при болки во мускулите, слаба подвижност на зглобовите, шинување, истегнување и при сите спортски повреди. Поради своето стимулативно дејствување на локалната циркулација, Quick Konjski balsam ги олеснува тегобите од проширени вени, го отстранува чувството на уморни и тешки нозе и ја смалува можноста за појава на грчеви. Се препорачува негова примена за масажи во текот или по спортските активности.
Quick Konjski balsam по нанесувањето на кожата, дава долготрајно и пријатно чувство на ладење. Не ја масти кожата и не остава леплива трага на местото на примена.

Шифра: BALZAM52
Availability: instock
Бренд:Quick
Сподели:

Состав:

  • етерично масло од нане
  • етерично масло од еукалиптус
  • ментол
  • пантенол

Дејство:

Етеричните масла од нане и еукалиптус, како и ментол на местото на примена доведуваат до подобрување на циркулацијата, опуштање на мускулите и ублажување на воспаленијата.
Етеричното масло од нане има природно аналгетско и анестетичко дејство. Локално применето лади и помага за смирување на мускулно-коскените тегоби проследени со болка и оток. Етеричното масло од еукалиптус помага за смалување на напнатоста во мускулите и ублажување на грчевите. Високиот процент на ментол придонесува за засилено пријатно чувство на ладење на местото на примена и за олеснување на ревматските тегоби. Формулацијата е потполнета со додаток на пантенол, кој ја негува, хидрира и епителизира кожата.

Се препорачува:

  • при спортски повреди, шинување и истегнувања
  • за ублажување на болка и воспаление на мускулите
  • за подобрување на подвижноста на зглобовите
  • при тегоби од проширени вени, уморни и отечени нозе, грчеви
  • за опуштање на мускулите при масажа

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “KONJSKI BALSAM 200ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.