Kiberg Troxigel Extra gel 75 ml

375 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Ефикасна формула за уморни нозе и проширени вени
Содржи Троксерутин, Пантенол, Ментол, во комбинација со екстракти од гинко билоба и див костен
Има освежувачки, релаксирачки, смирувачки ефект

Шифра: TROXIG10
Availability: instock
Бренд:Kiberg
Сподели:

Troxigel® Extra содржи засилена формулација на активни состојки: Троксерутин, Пантенол, Ментол и растителни екстракти – екстракт од Гинко билоба и екстракт од див костен.
Троксерутин е активна состојка со освежувачки, релаксирачки, смирувачки ефекти во случај на уморни нозе и проширени вени.
Моќта на екстрактите од билка од Гинко билоба и див костен помагаат да се врати чувството на удобност и леснотија.

Активни супстанци

Троксерутин
Пантенол
Екстракт од гинко билоба
Екстракт од див костен
Ментол

Како да се користи

Нанесете го козметичкиот производ со нежно масирање 2 до 3 пати на ден. Секогаш масирајте ги нозете оддолу кон врвот, за да ја стимулирате циркулацијата на крвта и да го намалите оптоварувањето на вените.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.