Kiberg Релаксон капсули, 30 за Подобар Сон

260 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

КАПСУЛИ FORTEX SWEET DREAMS X 30

Уникатна комбинација од три активни состојки – мелатонин, Л-теанин и екстракт од маточина (Melissa officinalis), дизајнирана да обезбеди здрав и мирен сон.

Капсулите Sweet Dreams се единствена комбинација со мелатонин, маточина и Л-теанин. Специјално избраната формула на овој препарат помага за здрав и целосен сон, без да предизвика телото да се навикне на тоа.

Нема на залиха

Мелатонин е природен хормон за спиење, кој се формира во човечкото тело и помага за регулирање на деноноќниот ритам БУДЕЊЕ/СПИЕЊЕ. Пониските нивоа на мелатонин доведуваат до потешкотии за заспивање и полош квалитет на спиење. Нивото на мелатонин се намалува со возраста, а исто така и со стресни ситуации и емоционален напор. Агресивното опкружување (силна светлина, бучава, многу топло или многу студено) се намалува, а мирното опкружување (темнина, тишина, нормална температура на воздухот) го зголемува нивото на мелатонин.

Л-теанинот е аминокиселина која се екстрахира од чајните растенија (особено зелениот чај) Има способност да го намали стресот, анксиозноста и прекумерната возбуда на телото. Л-теанинот ги намалува стимулирачките и возбудливите својства на кофеинот врз човечкиот нервен систем.

Маточината е билка која нашироко се користи за проблеми со спиењето, создава чувство на релаксација, го намалува стресот и емоционалните искуства, а со тоа помага да се создаде здрав и мирен сон.

Благодарение на тројното дејство, капсулите Sweet Dreams обезбедуваат:
• регулирање и враќање на деноноќниот ритам ALERT/SLEEP кај луѓе кои работат ноќни смени или менуваат временски зони;
• побрзо и полесно заспивање кај луѓето кои страдаат од несоница;
• намалување на менталниот и физичкиот стрес од стресното секојдневие пред спиење;
• зголемување на нивото на допамин и серотонин, што доведува до наплив на среќа и чувство на рамнотежа;
• одморени, весели и работоспособни следното утро.

Состав (по капсула): 3 mg мелатонин, 100 mg сув екстракт од маточина (melissa officinalis), 100 mg L-theanine; ексципиенси.

Дозирање: 1 капсула 30 минути пред спиење.

Пакување: 30 капсули во пакување, доволни за еден месец.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.