Kiberg Psoriazal Plus таблети, 60

1,235 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Го зајакнува здравјето на кожата
Додаток на исхраната

60 таблети по 420 мг

Намена:
ПСОРИАЗАЛ ПЛУС ги одржува функциите и здравјето на кожата. Растителните екстракти го помагаат крвоснабдувањето на кожата и ги одржуваат нејзините закрепнувачки функции. Активните супстанции вршат комплексно влијание на кожата , помагаат во тонизирањето и стабилизација на работата на крвните садови со подобрување на нејзиниот метаболизам а воедно помагаат и во процесите на епителизација и регенерација.

Шифра: PSORIA10
Availability: instock
Бренд:Kiberg
Сподели:

Состав на една таблета/препорачана дневна доза од внес на 2 таблети

Сарсапарила корен( Extr.Rad.Smilax officinalis) 100 мг/ 200мг
Лист од бреза (Extr.Fol.Betulae albae) 75 мг/ 150 мг
Лист од коприва (Extr.Fol.Urticae dioicae) 25 мг/ 50 мг
Корен од чичок ( Extr.Rad.Bardanae) 25 мг/ 50 мг
Камшик (Extr.Hrb.Agrimoniae) 25мг/ 50 мг

Помошни материи: вивапур, пченично брашно, магнезиум стеарат, малтодекстрин

Несакани ефекти: Не се препорачува употреба кај бремени жени и доилки како и
лица кои се чувствителни на состојките на производот.

Начина на употреба: Препорачана дневна доза- 2 пати по 1 таблета дневно по
јадење.
Производот не се користи како замена за разновидна исхрана.
Да не се зголемува препорачаната дневна доза.

Чување: На собна температура (15-25 С), на суво и темно место. Да се чува на
место недостапно за деца.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.