Kiberg ProCombo Капсули за Имунитет

521 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Земањето ProCombo од првиот ден од антибиотскиот третман го намалува ризикот од дијареа и други несакани ефекти врз здравјето (особено врз имунитетот и функцијата на цревата) предизвикани од антибиотици. ProCombo го ограничува развојот на „лошите“ бактерии во цревата и истовремено го поддржува развојот на „добрите“ бактерии. Така, обезбедува здрава рамнотежа и удобност на стомакот. ProCombo може да се зема заедно со најчесто користените антибиотици бидејќи пробиотските бактерии во него се отпорни на нив.

Шифра: PROCOM12
Availability: instock
Бренд:Kiberg
Сподели:

ПОБРЗО ОПОРАВУВАЊЕ

Ефектот е забележлив веќе на почетокот на земањето ProCombo. Ова се должи на големата количина на живи пробиотски бактерии, кои благодарение на двојната капсула одат директно во тенкото црево и таму се активираат.

САМО 1 КАПСУЛА НА ДЕН

ProCombo се зема во многу ниски дози, кои се сосема доволни за постигнување

одличен резултат.

КАКО ПРОКОМБО МУ ПОМАГА НА СТОМАКОТ?

Со враќање на рамнотежата на цревната флора, ProCombo ја намалува стомачната тежина и надуеноста. Го подобрува варењето и перисталтиката, што помага за редовно празнење на дебелото црево секој ден. Ги намалува нивоата на токсични материи формирани од „лошите“ бактерии.

Спречува појава на дијареа и други акутни состојби. ProCombo ја поддржува нормалната активност на гастроинтестиналниот тракт при климатски промени, патување итн.

ЗОШТО КАПСУЛА ВО КАПСУЛА?

Благодарение на иновативната технологија DUOCAPTM (капсула во капсула) ProCombo обезбедува побрзо обновување на рамнотежата на гастроинтестиналната флора.

ОПТИМАЛНА КОЛИЧИНА НА ЖИВИ ПРОБИОТСКИ БАКТЕРИИ

Во секоја капсула ProCombo има  оптимална дневната количина на живи пробиотски бактерии.

ТЕХНОЛОГИЈА НА БРЗО ОПОРАВУВАЊЕ

ProCombo е произведен со користење на иновативната технологија DUOCAPTM (капсула-во-капсула), во која пробиотските култури се одржуваат во живот од моментот кога се затвораат во

капсулата додека не се раствори во гастроинтестиналниот тракт. За време на производството на капсулите DUOCAPTM, пробиотските бактерии не се подложени на термички и хемиски третман.

ПОБРЗА АКЦИЈА

ProCombo во DUOCAPTM ги ослободува пробиотските бактерии директно во цревата и тие почнуваат да делуваат.

СОВРШЕНА ДОЗА ЗА СЕКОЈ ДЕН

1 капсула дневно доставува идеална количина на пробиотик на вистинското место

 

4-те ПРАВИЛА ЗА ИЗБОР НА ПРОБИОТСКИ ПРОИЗВОД КОЈ ВИСТИНСКИ РАБОТИ

  1. СОДРЖАТ ЖИВИ ПРОБИОТИЧНИ БАКТЕРИИ

Само одржливи бактерии можат да имаат корисен ефект врз здравјето на гастроинтестиналниот тракт.

  1. ДА СОДРЖИ НЕ ПОМАЛКУ ОД 10 МИЛИЈАРДИ. ЖИВИ БАКТЕРИИ

Дневниот внес на толкава количина на живи пробиотски бактерии овозможува можно

најдобар ефект.

  1. СОДРЖИ И ПРЕБИОТИК

Пребиотикот е храна неопходна за раст и развој на пробиотик бактерии.

  1. НЕ СОДРЖИ ЗАСЛАДУВАЧИ И ВКУСОВИ

Понекогаш овие супстанции комуницираат со патогени бактерии и на тој начин можат да ги   направат поагресивни.

СОСТАВ НА ПРОКОМБО

Пробиотик – Lactobacillus acidophillus La-14®, 200 милијарди CFU/g;

Пребиотик – NutraFlora® (фруктоолигосахариди со краток синџир)

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.