KHAN YAKI Ревматски фластер

(0 оценки и коментари)

28 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Хан Јаки е перфориран фластер којшто содржи капсаицин (супстанца изолирана од топли пиперки) која покажува долгорочна термална активност. На местото на примена, ја зголемува температурата на кожата и предизвикува зголемен проток на крв со зголемено црвенило кое доведува до пријатно чувство на топлина. Се користи како локален агенс за олеснување на болката, напнатоста и вкочанетоста во мускулите, зглобовите и коските. Најчесто се користи за олеснување на болката во долниот дел на грбот (лумбален синдром) и за помош при вкочанетост на зглобовите на колената, рацете, рамената (остеоартроза). За поинтензивно чувство на топлина, местото третирано со фластер треба дополнително да се загрее.

 

Шифра: KAPSIK06
Availability: instock
Бренд:Quick
Сподели:

Нанесен на болно место на телото, ја зголемува температурата на кожата и предизвикува зголемена циркулација на крвта со зголемено црвенило кое доведува до пријатно чувство на топлина. Ефектот започнува од 20 до 30 минути по апликацијата, и треба да се носи додека не исчезне пријатното чувство на топлина, обично 2 дена. По постојаната продолжена, континуирана употреба, ефикасно доведува до исчезнување на проблемите.

Препорачано кај:

-вкочанетост и напнатост во мускулите, зглобовите и коските
-ревматски проблеми
-нарушена периферна циркулација

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “KHAN YAKI Ревматски фластер”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.