Isla Moos за сува кашлица

338 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Пастилите Isla-Мoos содржат воден екстракт од исландски лишаи, растение кое се користело уште од античко време со терапевтско дејство за воспаление на горниот респираторен тракт. Исла-мус има лековито дејство со тоа што формира заштитен слој на воспалената слузница на респираторниот тракт и на тој начин ја ублажува кашлицата и сувоста.

Availability: instock
Бренд:Engelhard
Сподели:

ISLA-MOOS – за сува кашлица
30 пастили
Билни пастили Isla-Moos

Состав: 1 пастила содржи 80 mg воден екстракт од исландски лишаи (екстракт од Cetraria islandica) 0,4-0,8:1). 1 пастила содржи 424 mg сахароза = 0,035 BU (единици леб).

Помошни состојки: багрем, сахароза. карамела, парафин, прочистена вода.

Што е Isla-mus: Пастили – 30 парчиња во пакување

За што се користи Isla-mus: Ислам-мус се користи за акутно воспаление на горниот респираторен тракт, придружено со сува кашлица и засипнатост, за замор на гласните жици/наставници, пејачи, звучници/; со сушење на мукозната мембрана на горниот респираторен тракт од сувиот воздух во просториите за време на периодот на загревање, како и со ограничено дишење низ носот; кога се спортува.

Кои мерки на претпазливост треба да ги земете предвид при употреба на Ислам-мус: Производот не треба да се користи во случај на позната преосетливост на некоја од состојките

Бременост и доење: Според општата медицинска пракса, производот не треба да се зема за време на бременост и доење без лекарски рецепт.

Влијание врз способноста за возење и ракување со машини: Isla-mus се претпоставува дека е безбеден и веројатно нема да влијае на способноста за возење и ракување со машини.

Кои други производи влијаат на ефектот на Исла Мус или можат да бидат засегнати: Досега, нема познати манифестации на интеракција со лекови.

Посебни предупредувања: Овој медицински производ содржи 0,424 g сахароза. Кога се зема според препораките за дозирање. Секоја доза содржи до 0,848 g сахароза. На повеќе од 10 пастили дневно, не е погодно за луѓе со вродена нетолеранција на фруктоза, синдром на малапсорпција на галактоза или дефицит на сахароза/изомалтаза Поради содржината на растителниот екстракт во Islam-mus, бојата и мирисот на пастилите може да се променат без да влијае на нивното лековито дејство.

Како можете да го користите Isla-mus: 1-2 пастили да се цицаат полека во текот на 2-3 часа. Третманот трае од 4 дена до 3 недели. За да нема добар ефект, производот се зема и во следните неколку дена по исчезнувањето на симптомите. Лековитата форма не е погодна за деца под 3 години.

Времетраење на употреба: Доколку во текот на 5 дена од третманот поплаките продолжат или вашата состојба се влоши, консултирајте се со вашиот лекар.

Што да земете во предвид ако земете повеќе Ислам-Мус: Предозирањето може да доведе до запек, гастроинтестинална иритација и оштетување.

Какви несакани ефекти може да предизвика Ислам-мус: Можни се реакции на преосетливост, фотосензитивност.

Производител: ENGELHARD ARZNEIMITE

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.