Isla Mint pastilles 60 pcs

337 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Пастили за ублажување на иритирачката кашлица и засипнатост.

Билни пастили со оригинален екстракт од исландски лишаи се користат со векови за заштита на грлото. Isla пастилите ја штитат слузокожата на дишните патишта и ги штитат и негуваат гласните жици.

Availability: instock
Бренд:Engelhard
Сподели:

Се користат за ублажување на иритацијата на слузокожата и сува, иритирачка кашлица, спречување на суво грло.

Тие се грижат за грлото со дополнителен напор на гласните жици кои ги имаат, на пример, професори, наставници, продажен персонал, музичари итн…

Својства

Благ вкус на пеперминт
Без шеќер

Возрасни и деца постари од 4 години раствораат 1-2 пастили полека во устата неколку пати во текот на денот, по потреба.
Пастилите добро се поднесуваат и можат да се користат подолг временски период.
Ако страдате од phenylketonuria (наследна метаболичка болест), имајте предвид дека пастилите содржат заменик засладувач аспартам.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.