Isla Medic Acute за болно грло

337 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Акутните пастили Isla Medic се медицински уред кој содржи исландски лишаи, хидрогел и хијалуронска киселина.
Пастилите имаат пријатен вкус на мед и цитрус.

Возрасни и деца од 6 годишна возраст до 6 пати на ден по една пастила. Растворете ја пастилата полека во устата.

Availability: instock
Бренд:Engelhard
Сподели:

Пастилите содржат воден екстракт од исландски лишаи (0,4 – 0,8:1), карбомер, ксантанска гума и натриум хијалуронат.

Други состојки: багрем, сорбитол, малтитол, безводна лимонска киселина, калиум ацесулфамат, масло од лимон, масло од портокал, ароми, растителни бои (екстракт од јаболко, шафран и цитрус), триглицериди со среден ланец, прочистена вода.

Забелешка за дијабетичари:
1 пастила содржи 1,03 g замени за шеќер = 0,09 BU. Содржи сорбитол и малтитол.

Во случај на прекумерна употреба, може да се појават стомачни проблеми или лаксативно дејство. Во поединечни случаи, може да се појават реакции на преосетливост.

Пастилите може да содржат воздушни меури кои се формираат за време на производството. Понекогаш пастилата може да се залепи на блистер фолијата. Може да има мали разлики во бојата, вкусот и јачината помеѓу пастилите. Сето тоа се должи на природните состојки во пастилите, што не влијае на квалитетот на производот.

Да се ​​чува подалеку од дофат на деца!

Да се ​​чува на температура до 25 °C, заштитено од влага и светлина.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.