Isla Ginger за кашлица

338 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Исла има природно и благ ефект врз проблемите каде ублажувањето на симптомите е од суштинско значење: кај иритирана орална слузница, грло и фаринкс.

Availability: outofstock
Бренд:Engelhard
Сподели:

Нема на залиха

Пастилите Isla Ginger помагаат при: иритација со кашлица и засипнатост, преоптоварување на гласните жици (кај звучници, наставници, пејачи и актери), сува уста, ограничено дишење преку нос, кога зголеменото дишење преку устата дополнително го суши и лади фаринксот и грлото

УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА:

Возрасни и деца постари од 4 години: 1-2 пастили 3 до 5 пати на ден

Болно грло или ако иритира сува кашлица: 1-2 пастили 5 до 7 пати на ден

Забелешка за дијабетичари: Една пастила содржи 391 mg сахароза, што одговара на 0,03 BU (единици леб).

ПРЕДУПРЕДУВАЊА:

Ве молиме внимателно прочитајте ги приложените упатства пред употреба.

СОСТОЈКИ:

Екстракт од вода од исландски лишаи, арапска гума, сахароза, мед, есенцијално масло од ѓумбир, есенцијално масло од маточина, ароми, редок течен парафин, прочистена вода.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.